Pogrom z Żorami!

UKS Granica Ruptawa 13:1 MKS Żory

W niedzielę 14. czerwca wczesnym popołudniem drużyna dziewczyn Granicy Ruptawa gościła na swoim boisku zespół z Żor. Ekipa gości przybyła na ten mecz w zdekompletowanym składzie, a powodem tego były liczne kontuzje, które dziewczyny z MKSu odniosły w meczu z Ornontowicami. Jednak taka kolej rzeczy nie odstraszyła Żorzanek i punktualnie o 10:30 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Jak się okazało mecz ten potoczył się całkowicie po myśli naszych dziewczyn, które szybko zdobyły pierwszą bramkę, a strzelczynią była Renata Zoremba. Po chwili drugą bramkę dołożyła Agnieszka Pudłowska i rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki. Do przerwy drużyna zdołała zdobyć jeszcze  dwie bramki. W drugiej tercji, ponieważ dziewczyny grały trzy tercje po 25 minut, Ruptawianki podwyższyły wynik na 9:0. W ostatniej już tercji zrezygnowana, ale ciągle walcząca drużyna przyjezdnych zdołała strzelić bramkę honorową, jednak Ruptawa i w tej części gry okazała sie lepsza i strzeliła jeszcze cztery bramki ustalając wynik spotkania na 13:1!

Ten mecz był pokazem dobrej gry ze strony zawodniczek Granicy, ale należy pamiętać, że zespół MKSu nie zagrał swoim najsilniejszym zestawieniem. Tak czy inaczej dziewczynom gratulujemy bardzo dobrej postawy na boisku, a zespołowi z Żor dziękujemy za dobry mecz i miło spędzony czas.

Bramki zdobyły: Zoremba Renata, Pudłowska Agnieszka, Oliwia Świątczak, Maja Szpak, Weronika Ledniowska po jednej, oraz po cztery bramki : Olbryś Patrycja i Głogowska Ola